İddaada Ertelenen Maç Olursa Ne Olur?

Çok sık yaşanan bir olay olmasa da özellikle kış aylarında elverişsiz hava koşullarından dolayı maçlar ertelenebiliyor. Hava koşulunda sorun olmasa da maçta olaylar çıkıp sorunlar yaşanıp maçların yine ertelendiğini görüyoruz. Peki bu durumlarda iddaada ertelenen maç ne olur? Bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatıyoruz.

iddaa da maç ertelenirse ne olur, iddaa maç ertelenirse kupon ne olur, iddaa maç yarıda kalırsa ne olur, iddaa ertelenen maçlar hakkında bilgi, iddaa ertelenen maç olursa ne olur

İddaa da maç ertelenirse ne olur sorusunun cevabı duruma göre değişiyor. Nedir bu durumlar?
İlk olarak hava koşulları veya herhangi bir sebepten ertelenen maç 24 saat içinde tekrarlanırsa maçın skorunu beklemelisiniz. Yani maç oynanacak ve resmi sonuç açıklanacak. Bu durumda kupon ne olur sorusuna geleceksek kuponunuz aynen devam eder. Maçın sonucuna göre tahmininiz tutar veya tutmaz.

  • Eğer maç 24 saat içerisinde oynanmaz daha ileri bir tarihe ertelenirse bu durumda oynadığınız maçın kupondaki oranı 1.00 olur. Yani size eksi veya artı bir etkisi bulunmaz. Kuponunuz yatmış sayılmaz. Diğer maçlarınız tuttuysa paranızı alabilirsiniz.

Diğer bir durum ise maçın hangi kısmında ertelendiği ile alakalı. Eğer ki maç başlamadan veya ilk yarı bitene kadar maç ertelenirse az önce anlattığımız 24 saat kuralı geçerli. 24 saat sonra oynanacaksa maçın oranı 1.00 sayılır. Şimdi diğer durum burada ortaya çıkıyor. Eğer ki maçın ikinci yarısı başladıktan herhangi bir süre sonra ertelenip 24 saat içerisinde oynanmaz daha ileri bir tarihte oynanmaya karar verilirse maçın ertelendiği anda ki skor geçerlidir.

  • İddaa da maç yarıda kalırsa ne olur sorunuzun cevaplarını iddaa kuralları çerçevesinde açıkladık. Birkaç tane örnekte verebiliriz bu durumlara. Örneğin maç başladı 38.dakika da hava şartlarından dolayı hakem maçı erteledi ve maçın 1 hafta sonra oynanacağı açıklandı. Bu durumda o maç kuponunuzda tutmuş sayılır ama oranı da 1.00 sayılır. Eğer ki maç 38.dakika da değil de 50.dakika da ertelenmiş olsaydı ve ertelendiği anda maçın skoru da 2-1 olsun diyelim, 1 hafta sonra oynanacağı için ve ikinci yarı oynanmaya başladıktan sonra ertelendiği için o maçın skoru 2-1 olarak kabul edilir ve kuponunuza o şekilde yansırdı. 24 saat içerisinde oynanmasına karar verilirse oynandıktan sonraki skor geçerlidir.

İddaa ertelenen maçlar hakkında bilgi isteyenlere umarım faydamız dokunmuştur. Eğer yapmış olduğunuz kuponda ertelenen maç var ise mutlaka maçın ne zaman oynanacağının resmi olarak açıklanmasını bekleyin. Bu konu hakkında sorusu olan arkadaşlar aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilir, biz de elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*